Mimar'ın Kendi Ofisinin Tadilatı İle İmtihanı

Kimilerinin mesleğinin başında kimilerinin bir zaman sonra vermesi gereken sınavla karşı karşıyayız. Mimarın kendi bürosunun tadilatı diye bilinen, nice mimarı dünya işlerinden el etek çektiren, o özgüven dolu bakışları alan götüren zorlu süreç.  Kendi evinin tadilatı ile aynı şey değil bu. Eve gelen giden belli nasılsa, anneler desen zaten onlara göre öyle değil  böyle yapsan daha iyi. "provence mı bırak allah'ını seversen  oğlum, toz olur onların üstü"
Büro tadilatı daha farklı, ister istemez herkes mesleğinle bir bağ kuruyor. Doktor olsaydık verecektik ne güzel işi bir mimara, gelsin çizimler, renderlar, hesaplar, planlar. Beğenmezdik daha farklı çalışalım derdik.  Eski bürodaki 37 ekranı da değerlendirelim atmayalım derdik.
Mimar olunca işi mimara verme seçeneği otomatik olarak devre dışı kalıyor. Herkes nasıl olacak var mı bir görsel diyor. Şimdi siz neler yapmışsınızdır.Aslında projesi bile yok, yani zaman bulsak yapacağız tabi ki ama o da yok.  Ortaya ne çıkacak diye merakla bekleyenlere kötü haber. Şimdilik ortaya sadece dörtyüz çuval kadar moloz çıkarabildik.